Wszyscy mamy czasami problem, aby wstać z kanapy i wyjść pobiegać. Lista wymówek jest nieskończona: kiepska pogoda (tutaj mamy wiele opcji – za zimno, za ciepło, za bardzo wieje, powietrze stoi i nie da się oddychać), jesteśmy zmęczeni po ciężkim dniu w pracy, jest weekend więc chcemy nareszcie odpocząć, nie mamy czasu itd. Czasem po prostu wolimy poleżeć 🙂

Brak motywacji

Zgadzam się z wszystkimi wymienionymi powyżej i mógłbym dodać jeszcze kilka od siebie – serio 😉 . Ale… z własnego doświadczenia podaje Wam sposób, który u mnie sprawdził się w 100% i pomógł mi budować formę przez ostatnie kilka miesięcy.

Wyznaczcie sobie cel i ułóżcie pod niego wasz plan treningowy! To wszystko. Plan treningowy wprowadza pewną rutynę i nawyki, które pomogą Wam się zebrać z łóżka rano lub wskoczyć w buty biegowe po pracy. Dzięki temu, że macie cel i jasno wytyczoną drogę do jego osiągnięcia Wasz poziom motywacji wzrasta błyskawicznie. Dzięki realizacji dobrego planu treningowego zobaczycie jak Wasza kondycja będzie stopniowo rosła, a to też dodaje energii i chęci do kontynuowania biegania.

Trudno byłoby wytrwać w ogólnym postanowieniu – chcę schudnąć 10 kg. i zamierzam biegać 3 razy w tygodniu, albo chcę przebiec 10 km i będę się przygotowywać przez 3 miesiące. Po pierwsze brakuje tutaj konkretnej drogi do osiągnięcia tego celu, a po drugie jeśli biegamy bez planu ciężko będzie obserwować własne postępy i cieszyć się z kolejnych małych, ale osiągniętych celów. Mnie osobiście ogromnie cieszy widok ukończonych kolejnych treningów i podsumowanie tego co udało się osiągnąć do tej pory.

W ramach Projektu Maraton – ustawiłem sobie plan treningowy w Endomondo, który aktualizuje się raz w tygodniu na podstawie moich wyników. Dla mnie jest to niesamowicie motywujące kiedy widzę, że teraz mój szacowany czas ukończenia Maratonu to “tylko” (jak na moje standardy) 3:51:58, a zaczynałem z planem na 4 godziny i 52 minuty!

Plan treningowy pomoże Wam po pierwsze zacząć, a po drugie wyrobić nawyk i systematyczność, która jest bardzo potrzebna szczególnie na początku. Po 6 może 8 tygodniach będzie Wam trudno wyobrazić sobie inny scenariusz niż rozpocząć lub zakończyć dzień treningiem, a stąd już prosta droga do osiągnięcia waszych celów i założeń.Droga do celuPlany treningowe znajdziemy w wielu miejscach – można stworzyć w aplikacji Endomondo, w serwisie Trening Biegacza, bardzo prosty plan jest w moim wpisie o tym jak zacząć biegać, no i oczywiście plan może Wam przygotować profesjonalny trener – dla każdego coś miłego!

Bardzo polecam przetestować takie rozwiązanie na sobie – w moim przypadku sprawdziło się jak nic innego wcześniej! A może macie inne sposoby – dajcie znać w komentarzach poniżej!

1 sprawdzony sposób na motywacje was last modified: July 21st, 2015 by Andrzej

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *