Kolejne osoba zainspirowana Waszymi osiągnięciami dołącza do naszej grupy ochotników – Dorota. Kilka tygodni później niż Michał, Jagoda, Justyna, Przemek i Karolina, ale równie zdeterminowana i z wyznaczonym celem na 31 lipca.

Dorota
Dorota
Jak często biegasz?
Starałam się biegać 3 razy w tygodniu, dystanse od 5 km do 10 km, raz przekroczyłam 15 km. Jednak w tym roku maj miałam bardzo słaby. W czerwcu rzuciłam sobie wyzwanie, że koniecznie biegam co drugi dzień i ma to być minimum 5 km, ale ogólny plan jest taki, aby w czerwcu wybiegać łącznie 100 km, zatem dystanse będą różne.

Co Cię motywuje do biegania?

Najlepiej do biegania motywują mnie 2 osoby mój mąż i ja sama. Mój mąż imponuje mi szybkim przyrostem formy i zaangażowaniem. W kwietniu 2014 r przeszedł poważną operację kolana, a w tej chwili byłby w stanie przebiec pół maraton, a poważnie myśli o maratonie.

Ja sama motywuję się tym, że przy trybie pracy jaki mam, jedną aktywnością fizyczną jaką mogę uprawiać w miarę systematycznie jest bieganie, niezależnie w jakim mieście pracuję, gdzie muszę służbowo wyjechać, buty do biegania mogą jechać ze mną. Jestem tak skonstruowana, że bardzo potrzebuję wysiłku fizycznego, aby rozładować stres i napięcie. Poza tym mieszkam w okolicy idealnej dla biegacza tj. lasy, łąki, totalne obcowanie z naturą, po 5 km biegu w towarzystwie saren, zajęcy i śpiewających ptaków mam baterie naładowane na cały dzień, a przy okazji czuję się rewelacyjnie fizycznie. Motywuje mnie przekraczanie swoich barier, endorfiny, które wystrzeliły po 15 km biegu i krążyły w mojej krwi przez cały tydzień, teraz rozumiem co mogą czuć ludzie, którzy ukończą maraton.

Jaki jest Twój cel na 31 lipca?

Cel na 31 lipca to minimum 200 km wybieganych w okresie czerwiec – lipiec.

Zatem trzymamy kciuki za Dorotę, jednocześnie przypominam dla chętnych, aby dołączyć do wyzwania ebieganie.com, mamy otwartą rywalizacje na Endomondo tutaj– zapraszam!

 

Jeśli podobają Ci się teksty na tej stronie skorzystaj z formularza poniżej i zostaw mi swój adres e-mail. Będziesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. Obiecuje żadnego spamu!

Motywacja do biegania – Wyzwanie część 4 was last modified: July 27th, 2015 by Andrzej

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *